Zalety posadzek Anhydrytowych
Otrzymaj oferty od specjalistów jak GOYA - POSADZKI ,WYLEWKI ANHYDRYTOWE najlepsze na Ogrzewanie Podłogowe nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

GOYA - POSADZKI ,WYLEWKI ANHYDRYTOWE najlepsze na Ogrzewanie Podłogowe

Zalety posadzek Anhydrytowych

2015-11-12

Coraz częściej zastanawiamy się jaką wybrać posadzkę, tradycyjną z miksokreta ,czy anhydrytową.

Posadzka anhydrytowa

Za wyborem posadzki anhydrytowej przemawia ekonomia po mimo, że jej cena jest wyższa od tradycyjnej, to szybko się zwraca poprzez lepsze o 30-40 % przewodnictwo ciepła. Anhydryt jest to bezwodny siarczek wapnia, miesza się go z odpowiednim kruszywem mineralnym i dodatkami chemicznymi. Po połączeniu z woda płynną masę wylewamy na wcześniej przygotowane podłoże. Minimalna grubość posadzki to 2,5-3,0 cm. Zalecana grubość przy ogrzewaniu podłogowym to 5,0-5,5 cm. Posadzkę anhydrytową stosujemy na ogrzewanie podłogowe wodne jak i elektryczne.

Zdjęcie nr 1

Posadzka anhydrytowa jest sterowalna komputerowo z pieca lub innego źródła ciepła. Ma niską bezwładność cieplną. Nagrzewa się do tem.35oC w godzinę, co przy tradycyjnych wylewkach jest niemożliwe gdyż w swoim składzie zawierają dużo powietrza, które jest izolatorem Ciepła.

Posadzka tradycyjna nagrzewa się od 24 do 48 godzin i przez to ma wysoką bezwładność cieplna.

Zdjęcie nr 2

Ponad to posadzki anhydrytowe są samopoziomujące co powoduje że posadzka jest równa i do przyklejenia płytek zużywamy niewielką ilość kleju. Dom o powierzchni 250m2 zalewamy około 2-3 godzin w ciągu dnia jesteśmy w stanie zalać 1000 m2 powierzchni, a po 24 godzinach możemy spokojnie prowadzić inne prace . Uruchomienie ogrzewania podłogowego może nastąpić po 7 dniach od wylania posadzki ,klejenie płytek możemy rozpocząć po 10 dniach, a parkietu po 30 dniach po uprzednim sprawdzeniu wilgotności posadzki. Posadzki anhydrytowe używane w budownictwie jednorodzinnym występują w trzech rodzajach , syntetyczne F4 ca20 , F5 ca25 i naturalne GENEO, które nie wymaga szlifowania przed przyklejeniem okładzin kamiennych lub drewnianych.

W zależności od tego jaka będzie zastosowana okładzina dobieramy rodzaj anhydrytu.

Zdjęcie nr 3

Jak widać zastosowanie w domu posadzki anhydrytowej jest dobrym rozwiązaniem na lata wiąże się to z mniejszym poborem energii cieplnej i lepszym jej wykorzystaniu.Opracowano:
Piotr Strzelczyk
Firma Goya, autoryzowany przedstawiciel niemieckiej firmy WOLPLAN